Ahoj kaktusáři všechny své dotazy směřujte na tuto adresu: aporocactus@centrum.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Všechny své dotazy směřujte na emailovou adresu aporocactus@centrum.cz
 

cactaceae.mypage.cz cactaceae.mypage.cz cactaceae.mypage.cz

 

Echinocactus

EchinocactusDruhy:
Echinocactus grusonii
Echinocactus platyacanthus
Echinocactus horizonthalonius
Echinocactus parryi
Echinocactus polycephalus
Echinocactus texensis

Echinocactus je rod severoamerických kaktusů obvykle mají silné trny a malé květy. Jméno je odvozeno od řeckého slova εχινος - echino, to v překladu znamená trnitý, a cactus - kaktus.
Některé velké echinokaktusy dorůstají až 2m výšky a průměru a jsou to spolu s Ferocactusy největší kulovité kaktusy vůbec. Stonek je rozdělen do početných přímých žeber, která nesou areoly s přímými trny. E. grusonii má husté zlatisté otrnění směřující šikmo dolů. Je často nabízen v obchodech. E. platyacanthus má řidší otrnění a několik poddruhů. Některé variety mají epidermis s výrazným fialovým pruhováním. Jsou dominantami krajiny. Pěstování je snadné.
Malé echinokaktusy rostou v extrémních podmínkách na nejsušších lokalitách. Dorůstají do 20 cm velikosti. Pěstování je obtížné.
Do rodu Echinocactus byly dříve řazeny všechny kulovité kaktusy. Postupně byly vytvořeny nové samostané rody, do nichž byla většina echinokaktusů převedena. Blízce příbuzný je rod Ferocactus.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one